"Dzień dobry, nazywam się Anita Gołębiewska, zarządzam Ogólnopolską Siecią Certyfikowanych Biur Rachunkowych - OSCBR, a posiadam ponad 20-letnie doświadczenie w księgowości. Możliwość rozmowy z przedsiębiorcami oraz wnioski z badania, które przeprowadziliśmy wspólnie z mBank pokazały nam, jak ważny jest dla Państwa wybór księgowej/księgowego, jakie są Państwa oczekiwania w tym zakresie, jak bardzo relacja ta bazuje na zaufaniu i często owocuje wieloletnią współpracą."

 

 

Nasza wiedza oraz doświadczenia pomogły w stworzeniu listy najważniejszych kryteriów przy wyborze księgowej/księgowego.

 

Po pierwsze: ukryte opłaty.

Niektóre biura rachunkowe pobierają spore opłaty za liczbę faktur sprzedażowych i kosztowych większą niż 10. Warto wstępnie policzyć, ile możemy mieć faktur miesięcznie i pod tym kątem wybrać pakiet w biurze rachunkowym.

 

Po drugie: sposób dostarczania faktur.

Jeśli księgowy chce mieć oryginały faktur u siebie, musimy doliczyć miesięcznie nasz czas na dostarczenie ich do biura rachunkowego. Pamiętaj, że nie ma takiego obowiązku! Wygodniej i szybciej jest dostarczać skany. A jeśli Twoje biuro korzysta z tego samego systemy do wystawiania faktur możesz po prostu udostępnić je w systemie! Jest to też bardziej ekologiczne - mniej papieru, mniej paliwa co miesiąc!

 

Po trzecie: doradztwo.

Wielu przedsiębiorców oczekuje od swoich księgowych wiedzy dot. sposobu rozliczania czy wiedzy dot. zmian w przepisach. Dlatego przy wyborze często kierują się rekomendacjami znajomych. Warto sprawdzić dostępność biura w razie jakichkolwiek pytań oraz czy posiada odpowiednią wiedzę w zakresie naszej działalności.

 

Po czwarte: bezpieczeństwo.

Warto jeszcze sprawdzić, czy wybrane przez nas biuro posiada odpowiednie uprawnienia, jak Certyfikat MF, Certyfikat Doradcy Podatkowego, Certyfikat Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz czy bierze odpowiedzialność przed Urzędem Skarbowym i ZUSem, np. w przypadku niewłaściwego zaksięgowania kosztów, oświadczenie o niekaralności czy polisę OC.

 

Po piąte: JPK i deklaracje.

Sprawdź, czy Twoja księgowa/księgowy wysyła deklaracje VAT i Jednolity Plik Kontrolny (JPK) do Urzędu Skarbowego. Taki obowiązek ciąży na wszystkich VATowcach od 2018 roku.

 

Po szóste: sposób otrzymania informacji o podatkach do zapłaty.

Jedne biura wysyłają takie informacje mailowo, a inne dodają je do systemu online, do którego mamy dostęp 24/7. Coraz więcej przedsiębiorców preferuje dostęp do systemu online, bo zawsze widzą ile, gdzie i do kiedy muszę zapłacić. Można nawet zapłacić podatek bezpośrednio z systemu online. Warto ułatwiać życie!

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi Ekspertami mKsięgowości i życzymy duuużych dochodów i szybkiego rozwoju Twojej firmy!

“JAK WYBRAĆ KSIĘGOWĄ”

23 czerwca 2019

Nasza wiedza oraz doświadczenia pomogły w stworzeniu listy najważniejszych kryteriów przy wyborze księgowej/księgowego.

 

Księgowi są do Twojej dyspozycji od poniedziałku
do piątku od 9 do 17.
Infolinia: 22 112 02 35

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie materiały wykorzystane na ww. stronie w tym: logo, tekst, zdjęcia, grafika, dźwięk oraz sposób ich prezentacji są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną ich właścicieli. Dane te zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych. design studiokreatywa.pl

 

Operatorem platformy mOrganizer finansów

jest CashDirector S.A.  Al. Jerozolimskie 96 00-807 Warszawa

Regulamin 

serwisu CashDirector dostępnego w ramach systemu transakcyjnego mBank S.A., w pakietach: mFakturowanie,

mOrganizer finansów, mKsięgowość Komfort i mKsięgowość Premium

Polityka prywatności

Pomoc techniczna jest do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku od  9 do  17.  
Infolinia: 22 100 50 60